28 lutego, 2021

W co powinien być zaopatrzony domowy warsztat samochodowy?

W życiu każdego kierowcy nastaje taki moment, kiedy auto wymaga pewnych napraw bądź zabiegów konserwacyjnych. Zdarza się, że nie wymagają one dużej wiedzy czy doświadczenia. Za każdym razem jednak do ich przeprowadzenia potrzebne są pewne narzędzia. Mimo że wizyta u mechanika będzie pewnym rozwiązaniem, to jest to opcja na pewno dużo bardziej kosztowna i czasochłonna.

Kanał

Jest to absolutna podstawa do wykonania nawet podstawowych napraw, podczas których trzeba „wejść pod auto”. Koszt budowy kanału nie należy do dużych. Co więcej, często można go skonstruować samemu. Wystarczy do tego trochę wolnego czasu oraz podstawowe narzędzia jak chociażby łopata.

Zestaw kluczy

Kolejny niezbędny element. Klucze będą potrzebne do wszystkiego, od wymiany koła po zmianę żarówki czy świecy. Najlepszy będzie zestaw zawierający zarówno małe nakładki na grzechotkę, jak i duże klucze przeznaczone do odkręcania kół.

Podnośnik

Mowa tutaj o małym ręcznym urządzeniu służącym jako pomoc przy wymianie kół, nie natomiast o podnośniku używanym do unoszenia całego auta. Jak już wcześniej wspomniano, urządzenie to pomoże nam nie tylko w przypadku pozbycia się przebitej opony, ale również w przypadku konieczności wymiany opon na zimowe.

Kompresor

Mało kto myśli o tym w pierwszej kolejności. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których trzeba napompować koło, z którego uszło powietrze. Właśnie w takiej sytuacji trzeba skorzystać z kompresora.

Prostownik

Urządzenie to umożliwi naładowanie akumulatora, który z różnych przyczyn mógł zostać wyładowany. Czy to pozostawienie auta nieużywanego na kilka zimowych tygodni, czy zostawienie włączonego w samochodzie radia na cała noc. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku wystarczy tylko prostownik, i klika godzin cierpliwości, by cieszyć się znowu naładowanym akumulatorem.

Zestaw śrubokrętów

Będą one szczególnie przydatne podczas drobnych napraw karoserii czy wymiany bezpieczników. Bez nich niemożliwe są jakiekolwiek ingerencje w te elementy. Warto pamiętać, by były to śrubokręty nie tylko o zróżnicowanych końcówkach, ale również wielkości. Ze względu na budowę auta, niektóre miejsca mogą być na tyle trudno dostępne, że nie można użyć w nich tradycyjnych dużych śrubokrętów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *