17 stycznia, 2021

Sprawdź – zanim go oddasz w cudze ręce

Kupujący samochody używane zmuszeni są do odwiedzania warsztatu samochodnego od czasu do czasu. Nawet nowy samochód z salonu po jakimś czasie będzie wymagał naprawy, prędzej czy później. Jak wybrać dobry warsztat i mechanika?

Pierwszą oznaką, że trafiłeś na dobry serwis samochodowy jest po prostu sposób prowadzenia rozmowy – profesjonalista zada pytania związane z przebiegiem, naprawami, stylem jazdy, eksploatacją i inną dotychczasową przeszłością pojazdu. Ustalenie tych spraw, w połączeniu z modelem i rocznikiem samochodu umożliwi prawidłowe przygotowanie się do usunięcia awarii, czy problemu z jakim przychodzimy. Dopiero wówczas mechanik będzie mógł oszacować czas jaki będzie potrzebował na realizację zlecenia i wyliczyć przewidywane koszty. Powinien podać ile kosztować będą części, a ile robocizna. Wiemy już, co za ile więc jesteśmy spokojniejsi. Zanim pozostawimy samochód, warto jeszcze obejrzeć warunki w warsztacie. Nie chodzi tu o robienie inspekcji, ale o ogólne wrażenie. Nie możemy oczekiwać przecież czystości, ale porządek w narzędziach mówi wiele o dobrym warsztacie.

Wyznacznikiem porządnego warsztatu jest także stan samochodu wewnątrz po jego odbiorze z naprawy. Chodzi o stan tapicerki. Zdarza się, że odbieramy samochód a tam widoczne ślady po smarze zostawione przez pracowników warsztatu, usmarowana kierownica i zapach brudu. Dobry warsztat powinien zabezpieczyć siedzenia folią ochronna, aby ich nie ubrudzić. Wiadomo, że ubrania mechanika są po prostu brudne.

Warto poszukać w sieci opinii o warsztacie do którego planujemy oddać samochód. Szanujący się warsztat posiada stronę z ofertą, jednak nie każdy ma zakładkę z opiniami klientów. Warto poszukać ich poza stroną firmową. Jeśli nie mamy na oku żadnego to poszukiwania zaufanego mechanika można zacząć od przejrzenia wszystkich ofert z naszego rejonu wpisując np. mechanik Poznań. Samochód nie jest tanią sprawą, dlatego warto się zastanowić zanim oddamy go w czyjeś ręce, bo może okazać się, że będzie trzeba naprawić więcej niżeli zakładaliśmy. Ile się słyszy o fuszerkach i nieuczciwych mechanikach lub warsztatach


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *